Materiály, vlastnosti, zloženie, gramáž

Asteria

Príjemný, veľmi pružný, ľahký a jemný materiál, ktorý sa vyznačuje odolnosťou proti zápachu a pliesňam. Materiál je vhodný pre metódu sublimačnej tlače.

Zloženie: 80% polyester, 20% elastan
Gramáž: 140 g/m2

Amazon

Odolný, hladký, splývavý, materiál vyššej gramáže, takmer nepružný, s miernym pobrusom rubovej strany pre vyšší komfort športovca. Materiál je vhodný pre metódu sublimačnej tlače.

Zloženie: 100% polyester
Gramáž: 300 g/m2

Batex

Príjemný, mäkký, hladký materiál pripomínajúci jemnú bavlnu. Vďaka polyesteru má materiál funkčné vlastnosti ako rýchle schnutie, ľahkosť, minimálnu krčivosť a možnosť sublimačnej tlače.

Zloženie: 95% polyester, 5% elastan
Gramáž: 180 g/m2

Bavlna-espan

Pružný materiál matného vzhľadu, na dotyk veľmi príjemný a prírodný, so zvýšenou odolnosťou voči oderu. Vďaka pridanému elastanu je materiál veľmi elastický a tvarovo stály, pri zachovaní všetkých pozitívnych vlastností prírodnej bavlny.

Zloženie: 89 % bavlna, 11 % elastan
Gramáž: 220 g/m2

Bongo

Príjemný, rýchloschnúci, ľahký a veľmi priedušný materiál so zaujímavou štruktúrou sieťovaného charakteru. Materiál je pružnejší v smere do šírky, v smere do dĺžky je dostatočne prispôsobivý tvaru tela, zachováva si však vyššiu pevnosť a nenaťahuje sa pri zaťažení v mokrom stave. Materiál je vhodný pre metódu sublimačnej tlače.

Zloženie: 100 % polyester
Gramáž: 130 g/m2

Bongo light

Veľmi ľahký, pružný, priedušný a rýchloschnúci materiál so zaujímavou štruktúrou sieťovaného charakteru. Materiál je pružný v smere do šírky, v smere do dĺžky je dostatočne prispôsobivý tvaru tela, zachováva si však vyššiu pevnosť a nenaťahuje sa pri zaťažení v mokrom stave. Materiál je vhodný pre metódu sublimačnej tlače.

Zloženie: 100 % polyester
Gramáž: 110 g/m2

Coolsense

Mimoriadne ľahký, pružný a priedušný materiál s výraznejšou ažurovou štruktúrou. Pletená konštrukcia podporuje rýchly odvod potu od tela a veľmi rýchle schnutie. Materiál je jemný na dotyk. Mierne saténový vzhľad zvýrazňuje špecifická štruktúra. Materiál je pružnejší v smere šírky, v smere dĺžky sa dostatočne prispôsobuje tvaru tela, ale zachováva si pevnosť a minimalizuje prehýbanie pri mokrej záťaži. Materiál je vhodný na sublimačnú metódu tlače.

Zloženie: 100% polyester
Gramáž: 90 g/m2

Coolspark

Ľahký, rýchloschnúci, priedušný materiál s charakteristickou ažurovou štruktúrou na rubovej strane a hladkou rubovou stranou. Pletená konštrukcia podporuje rýchly odvod potu od tela a veľmi rýchle schnutie. Materiál je na dotyk mäkký a pružný. Materiál je vhodný na metódu sublimačnej tlače.

Zloženie: 100% polyester
Gramáž: 135 g/m2

Coolswift

Ľahký, priedušný, pružný materiál s jemnou štruktúrou na líci a mierne zvýšenou odolnosťou proti oderu. Pletená konštrukcia podporuje rýchly odvod potu od tela a následné schnutie. Materiál je vhodný na metódu sublimačnej tlače.

Zloženie: 100% polyester
Gramáž: 130 g/m2

Coolsky

Ultraľahký, rýchloschnúci, priedušný materiál s jemnou perforovanou štruktúrou a chladivým efektom na rubovej strane vďaka špecifickej kombinácii polyesterových a polyamidových vlákien. Materiál je veľmi jemný a hladký na dotyk, mierne saténový na pohľad. Je pružnejší v smere šírky a dostatočne prispôsobivý tvaru tela v smere dĺžky, ale zachováva si pevnosť a minimalizuje prehýbanie pri mokrej záťaži. Materiál je vhodný na sublimačnú metódu tlače.

Zloženie: 100 % polyester
Gramáž: 85 g/m2

Denoder

Veľmi ľahký, nepružný materiál, hladký na dotyk, vzhľadovo jemne lesklý. Materiál sa vyznačuje vysokou odolnosťou proti zatrhávaniu. Svojimi vlastnosťami pripomína dávnejšie veľmi obľúbený materiál Dederon.

Zloženie: 100% polyester
Gramáž: 100 g/m2

Denoder mesh

Extrémne ľahký, úplne nepružný materiál, hladký na dotyk, vzhľadovo jemne lesklý, s výraznou perforovanou štruktúrou pre maximálnu vzdušnosť a priedušnosť. Materiál sa vyznačuje vysokou odolnosťou proti zatrhávaniu. Svojimi vlastnosťami odkazuje na dávnejšie veľmi obľúbený materiál Dederon. Materiál je vhodný pre metódu sublimačnej tlače.

Zloženie: 100% polyester
Gramáž: 80 g/m2

Dista

Príjemný, mäkký, hladký a pružný materiál, ktorý je vďaka svojej drobnej perforovanej štruktúre veľmi priedušný a vzhľadovo efektný. Materiál je vhodný pre metódu sublimačnej tlače.

Zloženie: 93 % polyester, 7% elastan
Gramáž: 220 g/m2

Dryclim

Ľahký, priedušný, mäkký, mierne pružný materiál s vynikajúcou funkciou dry-clim podporujúci rýchly odvod potu od tela a veľmi rýchle schnutie.. Lícová strana materiálu je hladká s obdĺžnikovou štruktúrou, rubová strana je počesaná a tvorí príjemný, zľahka hrejivý povrch, ktorý sa nelepí na pokožku tela a pôsobí veľmi komfortne. Materiál je vhodný pre metódu sublimačnej tlače.

Zloženie: 100% polyester
Gramáž: 215 g/m2

Dryclim athletic

Extrémne ľahký, rýchloschnúci, priedušný materiál s jemnou prelamovanou štruktúrou na lícovej strane a hladkou rubovou stranou. Konštrukcia úpletu spolu s vynikajúcou funkciou dry-clim podporuje rýchly odvod potu od tela a veľmi rýchle schnutie. Materiál je pružnejší v smere do šírky, v smere do dĺžky je dostatočné prispôsobivý tvaru tela, zachováva si však vyššiu pevnosť a neprevísa pri zaťažení v mokrom stave. Materiál je vhodný pre metódu sublimačnej tlače

Zloženie: 100% polyester
Gramáž: 105 g/m2

Dryclim light

Odľahčený variant materiálu Dryclim. Veľmi ľahký, priedušný, mäkký, pružný materiál s vynikajúcou funkciou dry-clim podporujúcou rýchly odvod potu od tela a veľmi rýchle schnutie. Lícová strana materiálu je hladká s jemnou štruktúrou, rubová strana je počesaná a tvorí príjemný zľahka hrejivý povrch, ktorý sa nelepí na pokožku tela a pôsobí veľmi komfortne. Materiál je vhodný pre metódu sublimačnej tlače.

Zloženie: 100% polyester
Gramáž: 170 g/m2

Drystorm

Veľmi pružný trojvrstvový materiál s membránou DryStorm odolnou proti vetru a vode, pri zachovaní priedušnosti. Materiál je obojstranne hladký, bez zateplenia rubovej strany, príjemný, mäkký a vzhľadovo matný. Materiál je vhodný pre metódu sublimačnej tlače.

Zloženie: 70 % polyester, 20 % elastan, 10 % polyuretan
Gramáž: 270 g/m2
Vodný stĺpec: 10.000 mm
Priedušnosť: 7.500 g/m2/24h

Ekynox

Veľmi ľahký, rýchloschnúci, priedušný materiál s výraznou prelamovanou štruktúrou na lícovej strane a hladkou rubovou stranou. Konštrukcia úpletu podporuje rýchly odvod potu od tela a veľmi rýchle schnutie. Materiál sa vyznačuje zvýšenou odolnosťou proti zápachu a pliesňam vďaka obsahu carbonových vlákien na rubovej strane. Materiál je vhodný pre metódu sublimačnej tlače.

Zloženie: 99% polyester 1% carbon vlákno
Gramáž: 120 g/m2

Fitex

Extrémne pružný materiál, vyznačuje sa schopnosťou maximálne sa prispôsobiť tvaru tela vďaka pružnosti do všetkých strán. Materiál je ľahký, rýchloschnúci, jemný a hladký. Štruktúra úpletu je odolnejšia proti zatrhnutiu a umožňuje clean-cut technológiu – teda možnosť odstrihnutia materiálu bez následného zapravenia. Materiál je vhodný pre metódu sublimačnej tlače.

Zloženie: 70 % polyester 30 % elastan
Gramáž: 130 g/m2

Fleece

Veľmi príjemný, mäkký, pružný, hrejivý materiál s obojstranným počesaním. Vyznačuje sa nízkou gramážou i pri pomerne silnom úplete a zvýšenou odolnosťou.

Zloženie: 100% polyester
Gramáž: 240 g/m2

Golford

Ľahký, pružný, veľmi jemný a priedušný úplet. Vyznačuje sa vysokou odolnosťou i pri opakovanom praní, nezráža sa. Materiál je vhodný pre metódu sublimačnej tlače.

Zloženie: 100% polyester
Gramáž: 125 g/m2

Espan

Veľmi pružný, hladký, jemný materiál matného vzhľadu, umožňujúci veľkú voľnosť pohybu. Zvýšená denzita vlákna zaisťuje menšiu priesvitnosť materiálu a optimálne prispôsobenie tvaru tela, pri zachovaní tvarovej stálosti odevu. Materiál je vhodný pre metódu sublimačnej tlače.

Zloženie: 86% polyester, 14% elastan
Gramáž: 190 g/m2

Espan athletic

Veľmi pružný, mäkký, hladký materiál matného vzhľadu s vysokou hustotou vlákna, rýchloschnúci, výborne priedušný a trvanlivý. Materiál pôsobí teplejším dojmom, nie je však počesaný a svojimi vlastnosťami je preto ideálny do prechodného premenlivého počasia.

Zloženie: 86% polyamid, 14% elastan
Gramáž: 230 g/m2

Espan color

Veľmi pružný, hladký, jemný materiál matného vzhľadu, umožňujúci veľkú voľnosť pohybu, optimálne prispôsobenie tvaru tela, pri zachovaní tvarovej stálosti odevu. V ponuke vo viacerých farebných variantoch.

Zloženie: 80 % polyamid, 20 % elastan
Gramáž: 190 g/m2

Espan fit

Veľmi pružný, mäkký materiál strednej gramáže so zvýšenou odolnosťou proti oderu. Materiál je príjemný, splývavý, na dotyk hladký, vzhľadovo matný. Vďaka vysokej hustote vlákna sa optimálne prispôsobuje tvaru tela. Materiál je vhodný pre metódu sublimačnej tlače.

Zloženie: 74 % polyester, 26 % elastan
Gramáž: 180 g/m2

Espan grit

Veľmi pružný, mäkký materiál vyššej gramáže so zvýšenou odolnosťou proti oderu. Materiál je príjemný, splývavý, na dotyk hladký, vzhľadovo matný. Vďaka vysokej hustote vlákna a maximálnej pružnosti sa optimálne prispôsobuje tvaru tela a je možné dosiahnuť i miernu kompresiu pri zachovaní neprehľadnosti materiálu. Materiál je vhodný pre metódu sublimačnej tlače.

Zloženie: 86 % polyester, 14 % elastan
Gramáž: 240 g/m2

Espan shield

Veľmi pružný, hladký materiál vyššej gramáže s obdobnými charakterovými vlastnosťami ako materiál Espan. Pôsobí pevnejším dojmom, napriek tomu umožňuje veľkú voľnosť pohybu. Zvýšená denzita vlákna zaisťuje menšiu priesvitnosť materiálu a optimálne prispôsobenie tvaru tela, pri zachovaní tvarovej stálosti odevu. Materiál je vhodný pre metódu sublimačnej tlače.

Zloženie: 80 % polyester, 20 % elastan
Gramáž: 240 g/m2

Espan speed

Veľmi pružný materiál strednej gramáže so špeciálnou konštrukciou úpletu s pozdĺžnymi pruhmi, ktoré podporujú rýchlejšiu ventiláciu a obtekanie vzduchu. Používa sa na konkrétne panely rýchlostných dresov. Materiál je vhodný pre metódu sublimačnej tlače.

Zloženie: 80 % polyester, 20 % elastan
Gramáž: 225 g/m2

Espan thermo

Veľmi pružný, mäkký materiál, svojimi vlastnosťami vhodný do prechodného premenlivého počasia. Lícová strana je hladká a matná, rubová strana je mierne počesaná a tvorí komfortný hrejivý povrch, pri zachovaní malého objemu materiálu. Materiál je vhodný pre metódu sublimačnej tlače.

Zloženie: 88 % polyester, 12 % elastan
Gramáž: 267 g/m2

Jabapex

Príjemný, mäkký, mierne pružný materiál, ktorý vďaka svojmu zloženiu (50% bavlna / 50% polyester) kombinuje výhody prírodných a umelých vlákien. Bavlna zaisťuje komfortný pocit pri nosení, dobrú savosť materiálu a zvýšenú odolnosť proti oderu. Polyester podporuje funkčné vlastnosti ako rýchlosť schnutia, ľahkosť, zníženie krčivosti a možnosť sublimačnej tlače so zľahka melírovaným efektom. Materiál je jemný a hladký na dotyk, vzhľadovo matný. Materiál je vhodný pre metódu sublimačnej tlače.

Zloženie: 50 % bavlna, 50 % polyester
Gramáž: 150 g/m2

Luvia

Extrémne ľahká nepružná tkanina s hydrofóbnym záterom, ktorý zaisťuje vysokú odolnosť proti vlhkosti pri zachovaní maximálnej priedušnosti. Na dotyk jemný a hladký, vzhľadovo matný. Materiál je vhodný pre metódu sublimačnej tlače.

Zloženie: 100% polyester
Gramáž: 70 g/m2

Meryl

Veľmi pružný, ľahký a rýchloschnúci materiál matného vzhľadu, na dotyk príjemný, mäkký, zamatovo hladký. Umožňuje veľkú voľnosť pohybu, optimálne prispôsobenie tvaru tela, pri zachovaní tvarovej stálosti odevu.

Zloženie: 75 % polyamid, 25 % elastan
Gramáž: 130 g/m2

Mesh

Extrémne pružný materiál s jemnou sieťovanou štruktúrou a nízkou gramážou. Na dotyk príjemný a mäkký. Umožňuje veľkú voľnosť pohybu a maximálne prispôsobenie tvaru tela. Materiál je vhodný pre metódu sublimačnej tlače.

Zloženie: 81 % polyester, 19 % elastan
Gramáž: 140 g/m2

Mesh bike

Veľmi ľahký rýchloschnúci a priedušný materiál s výraznou perforovanou štruktúrou. Konštrukcia materiálu je hrubšia a treniu odolnejšia. Je pružný iba v smere do šírky, čím zaisťuje dostatočnú voľnosť pohybu, v smere do dĺžky je pevný a neprevísa pri zaťažení vreciek a v mokrom stave. Materiál je vhodný pre metódu sublimačnej tlače.

Zloženie: 100% polyester
Gramáž: 115 g/m2

Mesh cube

Ľahký obojstranný strečový materiál s jemnou štvorcovou štruktúrou a nízkou gramážou. Mäkký a príjemný na dotyk. Umožňuje veľkú voľnosť pohybu a maximálne prispôsobenie sa tvaru tela. Materiál je vhodný na metódu sublimačnej tlače.

Zloženie: 90 % polyester, 10 % elastan
Gramáž: 120 g/m2

Mikrotex

Príjemná neelastická tkanina matného vzhľadu, na dotyk jemne zamatovo hladká. Materiál je vhodný pre metódu sublimačnej tlače.

Zloženie: 100% polyester
Gramáž: 125 g/m2

Modal

Prírodný materiál s obsahom elastanu. Materiál je veľmi príjemný, mäkký, pružný, splývavý taktiež vzhľadom k vyššej gramáži, vyniká predovšetkým stálosťou a odolnosťou Nemení svoje vlastností ani po opakovanom praní vďaka hladkému povrchu modalových vlákien, ktoré zabraňujú porušenie štruktúry. Nedochádza tak k vzniku šedého tvrdého povrchu a efektu plstnatenia známeho pri praní bavlnených úpletov.

Zloženie: 93 % modal, 7 % elastan
Gramáž: 310 g/m2

Noviento

Extrémne ľahký, nepružný šuštiakový materiál s povrchovou úpravou, odolný proti vetru a vlhkosti. Na dotyk príjemný, hladký, mäkký, vzhľadovo matný.

Zloženie: 100% polyamid
Gramáž: 45 g/m2

Pave

Ľahký materiál s minimálnou pružnosťou, na dotyk príjemný, mäkký, hladký, jemne lesklého vzhľadu. Na lícovej strane je aplikovaný hydrofóbny záter, vďaka ktorému je materiál odolný proti vlhkosti, pri zachovaní maximálnej priedušnosti. Materiál je vhodný pre metódu sublimačnej tlače.

Zloženie: 100% polyester
Gramáž: 140 g/m2

Pavera

Ľahká, pružná a rýchloschnúca tkanina, ktorá sa vyznačuje veľmi dobrou priedušnosťou a odolnosťou. Na dotyk príjemný a hladký materiál matného vzhľadu. Materiál je vhodný pre metódu sublimačnej tlače.

Zloženie: 87 % polyester, 13 % elastan
Gramáž: 150 g/m2

Polyester

Ľahký, priedušný mierne pružný materiál, vyznačujúci sa hlavne zvýšenou odolnosťou proti oderu. Výrazná prelamovaná štruktúra materiálu zaisťuje rýchly odvod potu od tela a rýchle schnutie. Materiál je vhodný pre metódu sublimačnej tlače.

Zloženie: 100% polyester
Gramáž: 140-160 g/m2

Polyester tube

Príjemný, mäkký, pružný, hladký materiál pripomínajúci jemnú bavlnu. Vďaka polyesteru má materiál funkčné vlastnosti ako rýchle schnutie, ľahkosť, minimálna krčivosť a možnosť sublimačnej tlače. Materiál je dodávaný vo forme tubusu a je určený výhradne pre výrobu bezošvých šatiek. Materiál je vhodný pre metódu sublimačnej tlače.

Zloženie: 100 % polyester
Gramáž: 140 g/m2

Rainflex

Veľmi ľahký dvojvrstvový membránový materiál s vysokou odolnosťou proti vode a vetru o zachovaním priedušnosti. Materiál je mierne pružný, mäkký a príjemný na tele. Spodná vrstva sieťovanej štruktúry pohlcuje vnútornú vlhkosť a rovnomerne ju tak privádza k membráne.

Zloženie: 100% polyamid + membrána (100% polyester)
Gramáž: 100 g/m2
Vodný stĺpec: 8000 mm
Priedušnosť: 2400 g/m2/24h

Rainfor

Extrémne ľahký dvojvrstvový membránový materiál s vysokou odolnosťou proti vode a vetru so zachovaním priedušnosti.

Zloženie: 100% polyester + membrána (100% polyester)
Gramáž: 53 g/m2
Vodný stĺpec: 8000 mm
Priedušnosť: 2400 g/m2/24h

Rainsoft

Mimoriadne ľahký, pružný, dvojvrstvový membránový materiál s vetru a vode odolnou úpravou. Príjemný na dotyk, hladký, mäkký, matný vzhľad. K dispozícii v čiernej a fluo žltej farbe.

Zloženie: 100% polyester + membrána
Gramáž: 53 g/m2
Vodný stĺpec: 10.000 mm
Priedušnosť: 7.400 g/m2/24h

Relif

Ľahký, pružný, splývavý a priedušný materiál s jemnou reliéfnou štruktúrou, ktorá podporuje rýchle schnutie a vytvára zaujímavý vzhľad.

Zloženie: 92 % polyester, 8 % elastan
Gramáž: 150 g/m2

Roubaix

Pružný, príjemný, mäkký a priedušný materiál s vysokou tepelnou izoláciou pri extrémnych klimatických podmienkach. Lícová strana materiálu je hladká a matná, rubová strana je počesaná a tvorí jemný hrejivý fleecový povrch. Materiál je nezrážanlivý, odolný proti zápachu a pliesňam. Materiál je vhodný pre metódu sublimačnej tlače.

Zloženie: 86 % polyester, 14 % elastan
Gramáž: 250 g/m2

Roubaix color

Veľmi pružný, príjemný, mäkký a priedušný materiál s vysokou tepelnou izoláciou i pri extrémnych klimatických podmienkach. Lícová strana materiálu je hladká a matná, rubová strana je počesaná a tvorí jemný hrejivý fleecový povrch. Materiál je nezrážanlivý, odolný proti zápachu a pliesňam. V ponuke vo viacerých farebných variantoch.

Zloženie: 86 % polyamid, 14 % elastan
Gramáž: 250 g/m2

Rudy

Príjemný, ľahký, priedušný, rýchloschnúci materiál s jemnou štvorcovou a drobne perforovanou štruktúrou. Materiál je pružnejší v smere do šírky, v smere do dĺžky je dostatočne prispôsobivý tvaru tela, zachováva si však vyššie pevnosť a neprevisuje pri zaťažení vreciek a v mokrom stave. Materiál je vhodný pre metódu sublimačnej tlače.

Zloženie: 95% polyester, 5 % elastan
Gramáž: 120 g/m2

Sali

Veľmi pružný, ľahký, priedušný materiál s jemnou drobne perforovanou štruktúrou, ktorá podporuje rýchly odvod potu od tela a následné schnutie. Na dotyk je materiál hladký, mäkký a jemný. Materiál je vhodný pre metódu sublimačnej tlače.

Zloženie: 89% polyester 11% elastan
Gramáž: 140 g/m2

Skytech

Extrémne ľahký a rýchloschnúci materiál, veľmi pružný do všetkých strán, zároveň pevný a tvarovo stály, priedušný, s jemnou štvorcovou štruktúrou. Ideálny pre technológiu lepených švov. Ďalej sa vyznačuje UV ochranou, odolnosťou proti chlóru a vďaka pružnosti do všetkých strán umožňuje efekt druhej kože. Materiál je vhodný pre metódu sublimačnej tlače.

Zloženie: 60 % polyester, 40 % elastan
Gramáž: 83 g/m2

Silver

Veľmi ľahký, pružný, rýchloschnúci a priedušný materiál so zvýšenou odolnosťou proti oderu, ktorý je na dotyk príjemný, hladký, jemný a poskytuje komfortný chladivý efekt. Materiál má matný vzhľad.

Zloženie: 85 % nylon, 15 % elastan
Gramáž: 130 g/m2

Softshell

Trojvrstvový membránový materiál s vysokou odolnosťou proti vetru a vlhkosti pri zachovaní priedušnosti. Materiál je veľmi odolný voči oderu. Lícová strana je hladká, matného vzhľadu a príjemná na dotyk, rubová strana má jemný hrejivý fleecový povrch. Vo viacerých farebných variantoch.

Zloženie: 100% polyester + membrána (100% polyuretan)
Gramáž: 310g/m2
Vodný stĺpec: 10.000 mm
Priedušnosť: 3000 g/m2/24h

Soften

Veľmi príjemný, hladký, splývavý a pružný materiál, vyznačujúci sa skvelým odvodom potu vďaka špeciálnej štruktúre rubovej strany, ktorá je na dotyk veľmi mäkká až zamatová a na tele zaisťuje komfortný pocit sucha už v priebehu celkového schnutia. Materiál je vhodný pre metódu sublimačnej tlače.

Zloženie: 88 % polyester, 12 % elastan
Gramáž: 225 g/m2

Soften light

Odľahčený variant materiálu Soften. Veľmi príjemný, mäkký, hladký, splývavý a pružný materiál, vyznačujúci sa skvelým odvodom potu vďaka špeciálnej štruktúre rubovej strany, ktorá je na dotyk jemná až zamatová a na tele zaisťuje komfortný pocit sucha už v priebehu celkového schnutia. Materiál je vhodný pre metódu sublimačnej tlače.

Zloženie: 91 % polyester, 9 % elastan
Gramáž: 150 g/m2

Tavolara

Pružný materiál strednej gramáže so špeciálnou konštrukciou úpletu, ktorá v kombinácii s mierne sklzovým povrchom zvyšuje odolnosť materiálu proti oderu. Materiál je rýchloschnúci, tvarovo stály, na dotyk hladký, vzhľadovo matný. Materiál je vhodný pre metódu sublimačnej tlače.

Zloženie: 80 % polyester, 20 % elastane
Gramáž: 210 g/m2

Tchendan

Ľahký, takmer nepružný materiál, vyznačujúci sa predovšetkým zvýšenou odolnosťou proti oderu a špine. Lícová strana materiálu je hladká alebo s jemnou prelamovanou štruktúrou, rubová strana je počesaná a tvorí príjemný zľahka hrejivý povrch.

Zloženie: 100 % polyester
Gramáž: 190 g/m2

Tritech

Revolučný materiál vyznačujúci sa celým radom funkčných vlastností. Materiál je rýchloschnúci, ľahký, priedušný, veľmi pružný do všetkých strán, zároveň pevný, tvarovo stály, so zvýšenou odolnosťou proti oderu a pôsobeniu chlóru. Poskytuje UV ochranu a komfort vďaka efektu druhej kože. Je ideálny pre technológiu lepených švov. Materiál je vhodný pre metódu sublimačnej tlače.

Zloženie: 77 % polyester, 23 % elastan
Gramáž: 130 g/m2

Tritech color

Revolučný materiál vyznačujúci sa celým radom funkčných vlastností. Materiál je rýchloschnúci, ľahký, priedušný, veľmi pružný do všetkých strán, zároveň pevný, tvarovo stály, so zvýšenou odolnosťou proti oderu a pôsobeniu chlóru. Poskytuje UV ochranu a komfort vďaka efektu druhej kože. Je ideálny pre technológiu lepených švov. V ponuke v niekoľkých celofarebných variantoch.

Zloženie: 78 % polyamid, 22 % elastan
Gramáž: 130 g/m2

Velaro

Veľmi pružný materiál strednej gramáže so špeciálnou konštrukciou úpletu, ktorá podporuje rýchlejšiu ventiláciu a obtekanie vzduchu. Kombináciou vysokého podielu elastanu s danou gramážou vzniká pevnejší materiál s maximálnou prispôsobivosťou tvaru tela a možnosťou kompresie. Materiál je vhodný pre metódu sublimačnej tlače.

Zloženie: 67 % polyester, 33 % elastan
Gramáž: 220 g/m2

Windproof light

Veľmi ľahký, trojvrstvový membránový materiál s vysokou odolnosťou proti vetru a vlhkosti pri zachovaní priedušnosti, s povrchovou úpravou pre stekanie vody. Materiál je pružný, príjemný, mäkký, na dotyk hladký, vzhľadovo matný. Materiál je vhodný pre metódu sublimačnej tlače.

Zloženie: 100% polyester
Gramáž: 125 g/m2
Vodný stĺpec: 10.000 mm
Priedušnosť: 9.000 g/m2/24h

Windproof soft

Extrémne ľahký, trojvrstvový membránový materiál s vysokou odolnosťou proti vetru a vlhkosti pri zachovaní priedušnosti. Materiál je pružný, na dotyk hladký, vzhľadovo matný a vďaka špeciálnej konštrukcii výrazne ľahší a tenší než ostatné membránové materiály z našej ponuky. Materiál je vhodný pre metódu sublimačnej tlače.

Zloženie: 100% polyester + membrána (100% polyester)
Gramáž: 95 g/m2
Vodný stĺpec: 5.000 mm
Priedušnosť: 8000 g/m2/24h

Windproof zag

Trojvrstvový membránový materiál s vysokou odolnosťou proti vetru a vlhkosti pri zachovaní priedušnosti, s povrchovou úpravou pre stekanie vody. Rubová strana má špeciálny štruktúrovaný povrch so schopnosťou rýchlo odvádzať vlhkosť k membráne. Materiál je pružný, príjemný, mäkký, na lícnej strane hladký a vzhľadovo matný, na rubovej strane veľmi komfortný a na dotyk zamatový. Materiál je vhodný pre metódu sublimačnej tlače.

Zloženie: 86 % polyester + 14 % elastan
Gramáž: 250 g/m2
Vodný stĺpec: 5.000 mm
Priedušnosť: 6.000 g/m2/24h

Windtex

Veľmi ľahký a pružný, mäkký membránový materiál matného vzhľadu, príjemný na dotyk. Materiál je odolný proti vetru a vlhkosti pri zachovaní priedušnosti.

Zloženie: 100% polyester + membrána 100% polyuretan
Gramáž: 110g/m2
Vodný stĺpec: 1.000 mm
Priedušnosť: 1000 g/m2/24h

Zerowind athletic

Trojvrstvový membránový materiál s vysokou odolnosťou proti vetru a vode pri zachovaní priedušnosti a priepustnosti potu. Materiál je veľmi príjemný na dotyk, mäkký, pružný, ľahký, vzhľadovo matný. Materiál je vhodný pre metódu sublimačnej tlače.

Zloženie: 100% polyester
Gramáž: 140 g /m2
Vodný stĺpec: 10.000 mm
Priedušnosť: 10.000 g/m2/24h

Zerowind bike

Trojvrstvový membránový materiál s vysokou odolnosťou proti vetru a vode pri zachovaní priedušnosti a priepustnosti potu. Materiál je veľmi ľahký, pružný, príjemný na dotyk, vzhľadovo matný. Materiál je vhodný pre metódu sublimačnej tlače.

Zloženie: 100% polyester
Gramáž: 120 g/m2
Vodný stĺpec: 8.000 mm
Priedušnosť: 10.000 g/m2/24h

Zerowind black

Teplejší trojvrstvový membránový materiál s vysokou odolnosťou proti vetru a vode pri zachovaní priedušnosti, s povrchovou úpravou pre stekanie vody. Materiál je hladký, mierne pružný, vzhľadovo matný, na dotyk mäkký a príjemný, z rubovej strany zateplený hrejivou fleecovou vrstvou.

Zloženie: 100% polyester
Gramáž: 290 g /m2
Vodný stĺpec: 10.000 mm
Priedušnosť: 11.500 g/m2/24h

Zerowind elastic

Trojvrstvový membránový materiál s vysokou odolnosťou proti vetru a vode, so skvelými parametrami priedušnosti membrány a s povrchovou úpravou Bio Water repellent pre zlepšenie stukania vody z povrchu. Materiál je teplý, veľmi pružný do všetkých strán, mäkký, hladký, vzhľadovo matný, s jemným hrejivým fleecom na rubovej strane.

Zloženie: 86 % polyester, 14 % elastan
Gramáž: 300 g /m2
Vodný stĺpec: 10.000 mm
Priedušnosť: 20.000 g/m2/24h

Zerowind fine

Trojvrstvový membránový materiál s vysokou odolnosťou proti vetru a vode, maximálne priedušný a paropriepustný vďaka špeciálnej pružnej membráne. Materiál je veľmi príjemný na dotyk, hladký, jemný, pružný a mäkký, vzhľadovo matný, zľahka počesaný z rubovej strany. Materiál je vhodný pre metódu sublimačnej tlače.

Zloženie: 100% polyester
Gramáž: 235 g/m2
Vodný stĺpec: 8.000 mm
Priedušnosť: 24.000 g/m2/24h

Zerowind light

Trojvrstvový membránový materiál s vysokou odolnosťou proti vetru a vode pri zachovaní priedušnosti a priepustnosti potu. Materiál je hladký, mierne pružný, s jemnou štruktúrou na lícovej strane. Materiál je vhodný pre metódu sublimačnej tlače.

Zloženie: 89 % polyester, 11 % polyuretan
Gramáž: 170 g/m2
Vodný stĺpec: 10.000 mm
Priedušnosť: 7.500 g/m2/24h

Zerowind thermo

Teplejší variant materiálu Zerowind Light. Trojvrstvový membránový materiál s vysokou odolnosťou proti vetru a vode pri zachovaní priedušnosti, s povrchovou úpravou pre stekanie vody. Materiál je hladký, mierne pružný, s jemnou štruktúrou na lícovej strane, z rubovej strany zateplený hrejivou fleecovou vrstvou. Materiál je vhodný pre metódu sublimačnej tlače.

Zloženie: 92 % polyester, 8 % polyuretan
Gramáž: 305 g /m2
Vodný stĺpec: 10.000 mm
Priedušnosť: 7.500 g/m2/24h