VÝSTELKY NA CYKLISTIKU A TRIATLON

Používame len kvalitné výstelky, ktoré pre nás vyrába renomovaná talianska spoločnosť  TMF s.n.c. Pre cyklistiku používame výstelky vo variante SPORT a PROFI, diaľkovým cyklistom ponúkame aj štvorvrstvové výstelky ELITE a CHAMPION. V našej ponuke nájdete aj výstelku pre deti (HOBBY), rovnako ako špeciálnu výstelku do triatlonového oblečenia (TRIATLON).

Všetky výstelky sú bezošvé, anatomicky tvarované, s antibakteriálnou úpravou. Výstelky majú  certifikát OEKO Standard 100 a dajú sa prať pri teplotách od 40 °C do 90 °C.

Všeobecne platí: čím vyšší rad, tým viac má  výstelka vrstiev a tým je aj tuhšia. Tuhšia výstelka sa hodí na dlhšie trate, mäkšia “pohodlnejšia” je vhodná na kratšie vzdialenosti. Pre trojvrstvové výstelky udáva výrobca zachovanie optimálneho pohodlia cyklistu pre viac ako 4 hodiny nepretržitej jazdy, pre štvorvrstvové je to 8 hodín. Výber výstelky je ale často individuálnou záležitosťou, veľa záleží na osobnom pocite športovca. Výstelka, ktorá vyhovuje jednému športovcovi, nemusí tak celkom vyhovovať aj druhému. Za príklad môžeme dať  Martinu Sáblíkovou, ktorá  používa výstelku nášho “základného”  radu SPORT.

 

Výstelka SPORT pánska

Trojvrstvová pánska  cyklo výstelka, vhodná pre väčšinu športových cyklistov. Ideálna pre stredné vzdialenosti, do štyroch hodín nepretržitej jazdy.
Rýchloschnúci povrchový materiál obsahujúci ióny striebra zabezpečuje permanentnú antibakteriálnu ochranu.

 

Dĺžka výstelky: 38 cm

Výstelka SPORT dámska

Dvojvrstvová dámska cyklo výstelka, vhodná pre väčšinu športových cyklistiek. Ideálna pre stredné vzdialenosti do štyroch hodín nepretržitej jazdy. Rychloschnúci povrchový materiál obsahujúci ióny striebra zabezpečuje permanentnú antibakteriálnu ochranu. Na rozdiel od pánskej SPORT výstelky je táto v prednej časti skrátená a vyhovuje tak lepšie anatómii ženského tela.

 

Dĺžka výstelky: 30 cm

Výstelka PROFI pánska

Trojvrstvová pánska výstelka z vysoko elastického polyesteru, ktorý zabezpečuje maximálnu priedušnosť a rychloschnúci efekt. Špeciálna štruktúra použitého materiálu obsahuje ióny striebra, ktoré lepšie zabraňujú vzniku a množeniu baktérií.

 

Dĺžka výstelky: 37,5 cm

Výstelka PROFI dámska

Trojvrstvová dámska výstelka z vysoko elastického polyesteru, ktorý zabezpečuje maximálnu priedušnosť a rýchloschnúce vlastnosti. Špeciálna štruktúra použitého materiálu obsahuje ióny striebra, ktoré lepšie zabraňujú vzniku a množeniu baktérií. Na rozdiel od pánskej PROFI výstelky je táto v prednej časti skrátená a vyhovuje tak lepšie anatómii ženského tela.

 

Dĺžka výstelky: 33,5 cm


Výstelka TRIATLON

Jednovrstvová výstelka vyvinutá špeciálne pre triatlon. Výstelka je oproti tým cyklistickým tenšia, vďaka tomu je ľahšia a rychlejšie schne. Unikátna štruktúra použitého materiálu obsahuje ióny striebra, ktoré lepšie zabraňujú vzniku a množeniu baktérií. Túto výstelku používa okrem iných aj najlepší český triatlonista  Filip Ospalý.

 

Dĺžka výstelky: 17 cm

Výstelka HOBBY

Dvojvrstvová výstelka vhodná pre sviatočných cyklistov. Vďaka svojej veľkosti ju používame predovšetkým pre deti, často ju ale volia aj ženy. Vhodná na kratšie vzdialenosti do dvoch  hodín nepretržitej jazdy.

 

Dĺžka výstelky: 28,5 cm

Výstelka ELITE

Štvorvrstvová pánska výstelka z vysoko elastického polyesteru, ktorý zabezpečuje maximálnu priedušnosť a rýchloschnúci efekt. Špeciálna štruktúra použitého materiálu obsahuje ióny striebra, ktoré lepšie zabraňujú vzniku a množeniu baktérií. Povrchový materiál sa skladá z uhlíkovej tkaniny a vďaka svojmu antistatickému efektu odďaľuje svalovú únavu. Iónová štvorvrstvová technológia zabezpečuje lepšiu absorpciu nárazov a tým aj väčšie pohodlie športovca. Ideálna pre dlhé vzdialenosti, až 8 hodín nepretržitej jazdy.

 

Dĺžka výstelky:  37 cm

Výstelka MTB ELITE

Štvorvrstvová univerzálna výstelka z vysoko elastického polyesteru, ktorý zabezpečuje maximálnu priedušnosť a rýchloschnúci efekt. Špeciálna štruktúra použitého materiálu obsahuje ióny striebra, ktoré lepšie zabraňujú vzniku a množeniu baktérií. Iónová štvorvrstvová technológia zabezpečuje lepšiu absorpciu nárazov a tým aj väčšie pohodlie športovca. Svojou konštrukciou je vhodná pre horské bicykle.

 

Dĺžka výstelky:  37 cm

Výstelka CHAMPION

Štvorvrstvová univerzálna výstelka z vysoko elastického polyesteru, ktorý zabezpečuje maximálnu priedušnosť a rýchloschnúci efekt. Špeciálna štruktúra použitého materiálu obsahuje ióny striebra, ktoré lepšie zabraňujú vzniku a množeniu baktérií. Iónová štvorvrstvová technológia zabezpečuje lepšiu absorpciu nárazov a tým aj väčšie pohodlie športovca. Túto výstelku máme v ponuke pre cyklistov, ktorým fyziognomicky nesedí výstelka ELITE.

 

Dĺžka výstelky: 36 cm