E-shop En flag En flag En flag
 

ATEX. ČESKÝ VÝROBCA ŠPORTOVÉHO OBLEČENIA.

Sme česká spoločnosť, ktorá vyrába športové oblečenie na mieru pre rôzne športové odvetvia.

S výrobou oblečenia máme viac ako 25 ročné skúsenosti. Oblečenie vyrábame v malých sériách pre rôzne športy, výhradne v našich dielňach v Brne a v Jeseníku. Väčšina našich zákazníkov, či už športových nadšencov alebo profesionálov, je z Českej a Slovenskej republiky. Výnimkou však nie sú ani zákazníci z Rakúska, Nemecka, Francúzska a ďalších európskych krajín. 

Vďaka dlhoročnej tesnej spolupráci s množstvom špičkových európskych športovcov si myslíme, že dokážeme vyhovieť každému záujemcovi o kvalitné oblečenie a obliecť aj Vás! Pretože sme ATEX - rodinná firma, ktorá oblieka do rovnakej kvality profíkov aj športových nadšencov.

Prečo ATEX Sportswear?

25 ROKOV SKÚSENOSTÍ
Naše oblečenie testujú špičkoví európski športovci, vrátane majstrov sveta a olympijských víťazov a to už viac ako dvadsať rokov!
 
ČESKÝ VÝROBOK
Všetko naše oblečenie je šité výhradne v našich dielňach v Českej republike.
 
ZÁRUKA TRI ROKY
Vzhľadom na kvalitu nášho oblečenia si môžeme dovoliť garantovať nadštandardnú trojročnú záruku.
 
KVALITNÉ MATERIÁLY
Používame kvalitné materiály od renomovaných európskych firiem.
 
KRÁTKE TERMÍNY DODANIA
Ponúkame krátke termíny dodania prispôsobené potrebám zákazníka. Štandardná doba dodania 3 - 5 týždňov v závislosti na veľkosti objednávky a ročnom období, vo výnimočných prípadoch sme však schopní dodať oblečenie aj do niekoľkých dní.
 
SUBLIMAČNÁ TLAČ
Tlač robíme sublimačnou metódou, pri ktorej nie sú žiadne designové či farebné obmedzenia a je zaručená stála farebnosť oblečenia.
 
JEDNODUCHÉ DOOBJEDNANIE
Nemáme stanovené žiadne minimálne množstvo pre doobjednanie oblečenia ani nezvyšujeme cenu.
 
INDIVIDUÁLNY PRÍSTUP
Ku každému zákazníkovi pristupujeme individuálne, po celý priebeh výroby s ním komunikujú rovnakí ľudia, ľahko zastihnuteľní na telefóne či email-e.
 
PROPORČNÝ DESIGN PRE KAŽDÚ VEĽKOSŤ
V prípade objednania viacerých veľkostí z jedného typu oblečenia, spracúvame grafiku pre každú veľkosť individuálne. tzn. proporčne zmenšíme či zväčšíme logá a ďalší design pre každú veľkosť zvlášť.
 
DETSKÉ A ATYPICKÉ VEĽKOSTI BEZ PROBLÉMOV
Aj pre atypické či nešportové postavy sme schopní vyrobiť oblečenie, ktoré im bude sedieť. Väčšinu sortimentu ponúkame aj v detských veľkostiach, a to pre deti vyššie ako 122 cm.
 
VIAC ŠPORTOV, MENEJ STAROSTÍ
Ponúkame výrobu oblečenia pre mnohé športové odvetvia - tým je zaistené, že zákazník má pre všetkých svojich športovcov oblečenie v rovnakom dizajne a kvalite. Pre zákazníka sme schopní vyrobiť aj textilné reklamné banery či beachflagy na propagáciu jeho firmy alebo klubu.
 
 

História ATEX Sportswear

2018 február Na ZOH v PyeongChangu majú naše oblečenie športovci v siedmich odvetviach, celkovo ide o jednotlivcov či atlétov z deviatich rôznych krajín! 
2017 november Začína ďalší ročník Svetového pohára v biatlone. Logo ATEX tento rok na oblečení nosia reprezentačné tímy Česka, Slovenska, Litvy a po novom aj Chorvátska.
2017 október Do novej sezóny vstupuje v oblečení našej značky prvý krát aj česká reprezentácia v curlingu. 
2017 júl Náš nový obchodný zástupca začína úspešne pôsobiť na švédskom trhu, rovnako zakládame  ATEX Hungary. 
2017 marec Spúšťame nový krásny eshop.
2016 apríl Česká reprezentácia v skyrunningu je prvým tímom, ktorému sme vyrobili oblečenie pomocou technológie lepených švov.
2016 január Na bratislavských ME v krasokorčuľovaní sme prvý krát obliekli kompletnú českú aj slovenskú krasokorčuliarsku reprezentáciu. 
2015 september V Jeseníku otvárame svoju druhú výrobnú dielňu.
2015 júl Máme nové zastúpenie v Španielsku a začíname tak dodávať oblečenie na tamojší trh.
2015 jún Prostredníctvom svojho zástupcu rozširujeme pôsobnosť na francúzsky hovoriace krajiny.
2015 január Česká zápasnícka reprezentácia začína súťažiť v našom oblečení.
2014 október V našom oblečení bude v nasledujúcej sezóne 2014/15 po novom nastupovať na svoje preteky aj česká reprezentácia v severskej kombinácii.
2014 september Bola podpísaná nová štvorročná zmluva s Českým zväzom biatlonu, rovnako aj slovenský tím bude obliekať oblečenie ATEX Sportswear ďalšie štyri roky. V dobrom sa naopak lúčime s  bieloruskou biatlonovou reprezentáciou.
2014 február Na ZOH v Sochi sme obliekli 44 športovcov z 3 krajín v 7 športových odvetviach, v našom oblečení vybojovali športovci celkovo 11 medailí, z toho 4 zlaté!
2013 júl Zakladáme spoločnosť ATEX Sportswear Norge, snažíme sa tak preraziť v Nórsku, v samotnej kolíske bežeckého lyžovania.
2013 jún Po štvorročnej odmlke nadväzujeme na spoluprácu s Českým veslárskym zväzom, v našom oblečení tak opäť pretekajú aj najväčšie hviezdy českého športu Mirka Knápková a Ondřej Synek.
2013 február V domácom prostredí Nového Mesta na Morave sa koná najväčšia športová udalosť roka - Majstrovstvá sveta v biatlone, na ktorom hneď štyri reprezentácie (CZK, SVK, BLR, NZL) obliekajú našu značku.
2012 november Stávame sa oficiálnym partnerom triatlonového a bežkárskeho zväzu, presnejšie teda Českej triatlonovej asociácie a Úseku bežeckých disciplín Zväzu lyžiarov.
2012 apríl Otvárame pobočku našej firmy v Poprade.
2012 január Zakladáme spoločnosť ATEX Sportswear SK, sme tak bližšie našim slovenským zákazníkom
2010 november Otvárame pobočku našej firmy v Prahe. Tá zároveň slúži aj ako maloobchodná predajňa.
2010 máj Podpisujeme partnerskú zmluvu aj so slovenskou reprezentáciou v biatlone. Naše oblečenie tak po novom oblieka aj veľká hviezda slovenského športu, čerstvá olympijská víťazka, Anastasiya Kuzmina.
2009 apríl Začíname obliekať bieloruskú biatlonovú reprezentáciu, vrátane najpopulárnejšej bieloruskej športovkyne Daryi Domrachevy.
2009 marec V brnenskom sídle firmy otvárame našu prvú maloobchodnú predajňu.
2008 júl Firme Hi-Tec dodávame oblečenie pre český paralympijský tím na hry v Pekingu. V našich dielňach vznikajú aj malosériové rady oblečenia pre ďalšie renomované značky (ONE WAY Šport, Kappa ...).
2006 september Zmena vo vedení firmy, odchádza zakladateľ firmy Jaromír Fridrich, oficiálne sa na riadení firmy začínajú podieľať synovia Oldřich Sova a Michal Fridrich. ATEX Sportswear tak naďalej ostáva rodinnou firmou. (Český futbal tak v Michalovi Fridrichovi stráca veľkú nádej pre útočné rady svojej reprezentácie a v nasledujúcich rokoch márne hľadá nasledovníka, pre neskôr značne vyhoreného Milana Baroša.)
2003 Kontaktuje nás Petr Novák, ktorý potrebuje tréningové oblečenie pre svojich športovcov. K najväčším nádejam jeho Nowis Teamu patrí pätnásťročná Martina Sáblíková.
2002 Od behu na lyžiach nie je ďaleko k biatlonu - českej reprezentácii vyrábame najskôr oblečenie pre letnú prípravu, od roku 2006 potom vyráža v našich kombinézach aj do svetového pohára.
2001 Pre každého cyklistu je logickým doplnkovým zimným športom beh na lyžiach. Prispôsobujeme sa tomu aj my a po niekoľko rokoch praxe a testovaní dosahujeme méty najvyššej: obliekame českú reprezentáciu v behu na lyžiach. Vďaka tomu ATEX Sportswear neskôr oblieka celú českú špičku vrátane olympijských medailistov Kataríny Neumannovej, Lukáša Bauera či Martina Pozerala. Skúsenosti s výrobou elastického oblečenia úročíme aj v inom zimnom športe: krasokorčuľovaní. V tomto roku nás kontaktuje pán Březina - začíname obliekať jeho jedenásťročného syna Michala.
2000 december Jan Hruška, nová hviezda českej cyklistiky, sa pripravuje na novú sezónu v našom oblečení. V ďalších rokoch ho nasledujú ozajstní velikáni českej cestnej cyklistiky: Ján Svorada, Tomáš Konečný, Michal Hrazdíra, Lubor Tesař a ďalší.
2000 november Vzniká prvá verzia našich stránok www.atexsport.cz.
1999 Aerobic ide! Obliekame Tomáša Krmičku, neskôr niekoľkonásobného majstra sveta v tomto športovom odvetví.
1998 Obopnuté elastické oblečenie nie je doménou len aerobicu, ale aj v dosť vzdialenom športe: boby. Naše kombinézy tak na seba prvýkrát vo svetovom pohári oblieka česká reprezentácia v boboch. Po Petrovi Vabrouškovi, spolupracujeme aj s jeho bratom Michalom, neskorším majstrom sveta vo veslovaní. Vrháme sa preto na vodu, v našom oblečení vesluje elitný český tím pražskej Dukly, neskôr aj celá česká reprezentácia vrátane Ondreja Syneka a Mirky Knápkovej. S Václavom Chalupom potom spolupracujeme na jeho Chalupa Cupe.                                                                                                      
1996 Oslovuje nás Petr Vabroušek, študent brnenskej MU, s žiadosťou o pomoc so zaistením triatlonového oblečenia. V nadväznosti na neho obliekame aj jeho tímového kolegu, neskoršieho majstra Európy, Filipa Ospalého.
1994 Len pár krokov od našej firmy má svoju telocvičňu zápasnícky klub TAK HELLAS - začíname s výrobou zápasníckeho oblečenia. Z rovnakých, geografických, dôvodov zhotovujeme prvý rad futbalového oblečenia pre náš "domovský" tím FC Medlánky.
1993 Zo začiatku sa venujeme výrobe oblečenia na cyklistiku a, vtedy veľmi populárnemu, aerobicu. Začíname spolupracovať s cyklistickým oddielom Dukla Brno, s ktorým je spätý Jaromír Fridrich vďaka svojej cyklistickej kariére.
1992 júl Manželia Alena a Jaromír Fridrichoví zakladajú firmu ATEX spol. s r.o.. Alena tým úročí svoje dlhoročné skúsenosti v oblasti módneho návrhárstva a výroby odevov, Jaromír svoju kariéru profesionálneho cyklistu (dvojnásobný majster ČR v cestnej cyklistike).