ATEX. ČESKÝ VÝROBCA ŠPORTOVÉHO OBLEČENIA.

Sme česká spoločnosť, ktorá vyrába športové oblečenie na mieru pre rôzne športové odvetvia.

S výrobou oblečenia máme viac ako 25 ročné skúsenosti. Oblečenie vyrábame v malých sériách pre rôzne športy, výhradne v našich dielňach v Brne a v Jeseníku. Väčšina našich zákazníkov, či už športových nadšencov alebo profesionálov, je z Českej a Slovenskej republiky. Výnimkou však nie sú ani zákazníci z Rakúska, Nemecka, Francúzska a ďalších európskych krajín. 

Vďaka dlhoročnej tesnej spolupráci s množstvom špičkových európskych športovcov si myslíme, že dokážeme vyhovieť každému záujemcovi o kvalitné oblečenie a obliecť aj Vás! Pretože sme ATEX - rodinná firma, ktorá oblieka do rovnakej kvality profíkov aj športových nadšencov.

História ATEX Sportswear

2023 máj Nadviazali sme spoluprácu s popredným európskym tímom prekážkových behov Rehasport OCR Elite Team!!
2022 november Tímy z Českej republiky, Slovenska, Belgicka, Litvy a Japonska vstupujú do novej sezóny Svetového pohára v biatlone v oblečení ATEX.
2022 február Na ZOH v Pekingu nosia značku ATEX športovci zo siedmich športov zo siedmich rôznych krajín.
2021 december Po dvoch rokoch stagnácie je rok 2021 pre našu spoločnosť opäť rokom hospodárskeho rastu.
2021 júl

Na LOH v Tokiu v našom oblečení súťaží česká reprezentácia vo veslovaní, triatlone, grécko-rímskom zápase a dvojica plážových volejbalistov Ondřej Perušič a David Schweiner

2021 február Markéta Davidová sa stala majsterkou sveta v biatlone v oblečení ATEX!
2020 november Kvôli vírusovému ochoreniu COVID-19 sme museli prvýkrát v histórii odstaviť celú výrobu na takmer tri týždne. Paradoxne takmer v rovnakom čase rozširujeme naše výrobné priestory v Brne - Řečkoviciach o 500 
2020 október Stali sme sa oficiálnym partnerom Medzinárodnej biatlonovej únie (IBU).
2020 september Vzhľadom na povolebné násilnosti v Bielorusku s okamžitou platnosťou ukončujeme zmluvu s Bieloruskou biatlonovou federáciou. Od tohto momentu nemáme v úmysle dodávať oblečenie žiadnemu národnému tímu pod vedením predsedu Olympijského výboru Bieloruska A. Lukašenka.
2020 máj Púšťame sa do oblečenia pre zmiešané bojové umenia (MMA). V spolupráci s najlepším českým bojovníkom Jiřím Denisom Procházkom. 
2019 január

Teraz máme na sebe aj tím v laufárskej sérii pretekov v behu na lyžiach Visma Ski Classic, ktorým nie je nikto menší ako Standa Řezáč a Slavia Pojistivna sport team. 

2018 február Na ZOH v PyeongChangu majú naše oblečenie športovci v siedmich odvetviach, celkovo ide o jednotlivcov či atlétov z deviatich rôznych krajín!
2017 november Začína ďalší ročník Svetového pohára v biatlone. Logo ATEX tento rok na oblečení nosia reprezentačné tímy Česka, Slovenska, Litvy a po novom aj Chorvátska.
2017 október Do novej sezóny vstupuje v oblečení našej značky prvý krát aj česká reprezentácia v curlingu.
2017 júl Náš nový obchodný zástupca začína úspešne pôsobiť na švédskom trhu, rovnako zakládame  ATEX Hungary.
2017 marec Spúšťame nový krásny e-shop
2016 apríl Na bratislavských ME v krasokorčuľovaní sme prvý krát obliekli kompletnú českú aj slovenskú krasokorčuliarsku reprezentáciu.
2016 január Na bratislavském ME v krasobruslení jsme poprvé oblékli kompletní českou i slovenskou krasobruslařskou reprezentaci. 
2015 september V Jeseníku otvárame svoju druhú výrobnú dielňu.
2015 júl Máme nové zastúpenie v Španielsku a začíname tak dodávať oblečenie na tamojší trh.
2015 jún Prostredníctvom svojho zástupcu rozširujeme pôsobnosť na francúzsky hovoriace krajiny.
2015 január Česká zápasnícka reprezentácia začína súťažiť v našom oblečení.
2014 október V našom oblečení bude v nasledujúcej sezóne 2014/15 po novom nastupovať na svoje preteky aj česká reprezentácia v severskej kombinácii.
2014 september Bola podpísaná nová štvorročná zmluva s Českým zväzom biatlonu, rovnako aj slovenský tím bude obliekať oblečenie ATEX Sportswear ďalšie štyri roky. V dobrom sa naopak lúčime s  bieloruskou biatlonovou reprezentáciou.
2014 február Na ZOH v Sochi sme obliekli 44 športovcov z 3 krajín v 7 športových odvetviach, v našom oblečení vybojovali športovci celkovo 11 medailí, z toho 4 zlaté!
2013 júl Zakladáme spoločnosť ATEX Sportswear Norge, snažíme sa tak preraziť v Nórsku, v samotnej kolíske bežeckého lyžovania.
2013 jún Po štvorročnej odmlke nadväzujeme na spoluprácu s Českým veslárskym zväzom, v našom oblečení tak opäť pretekajú aj najväčšie hviezdy českého športu Mirka Knápková a Ondřej Synek.
2013 február V domácom prostredí Nového Mesta na Morave sa koná najväčšia športová udalosť roka - Majstrovstvá sveta v biatlone, na ktorom hneď štyri reprezentácie (CZK, SVK, BLR, NZL) obliekajú našu značku.
2012 november Stávame sa oficiálnym partnerom triatlonového a bežkárskeho zväzu, presnejšie teda Českej triatlonovej asociácie a Úseku bežeckých disciplín Zväzu lyžiarov.
2012 apríl Otvárame pobočku našej firmy v Poprade.
2012 január Zakladáme spoločnosť ATEX Sportswear SK, sme tak bližšie našim slovenským zákazníkom
2010 november Otvárame pobočku našej firmy v Prahe. Tá zároveň slúži aj ako maloobchodná predajňa.
2010 máj Podpisujeme partnerskú zmluvu aj so slovenskou reprezentáciou v biatlone. Naše oblečenie tak po novom oblieka aj veľká hviezda slovenského športu, čerstvá olympijská víťazka, Anastasiya Kuzmina.
2009 apríl Začíname obliekať bieloruskú biatlonovú reprezentáciu, vrátane najpopulárnejšej bieloruskej športovkyne Daryi Domrachevy.
2009 marec V brnenskom sídle firmy otvárame našu prvú maloobchodnú predajňu.
2008 júl Firme Hi-Tec dodávame oblečenie pre český paralympijský tím na hry v Pekingu. V našich dielňach vznikajú aj malosériové rady oblečenia pre ďalšie renomované značky (ONE WAY Šport, Kappa ...).
2006 september Zmena vo vedení firmy, odchádza zakladateľ firmy Jaromír Fridrich, oficiálne sa na riadení firmy začínajú podieľať synovia Oldřich Sova a Michal Fridrich. ATEX Sportswear tak naďalej ostáva rodinnou firmou. (Český futbal tak v Michalovi Fridrichovi stráca veľkú nádej pre útočné rady svojej reprezentácie a v nasledujúcich rokoch márne hľadá nasledovníka, pre neskôr značne vyhoreného Milana Baroša.)
2003 Kontaktuje nás Petr Novák, ktorý potrebuje tréningové oblečenie pre svojich športovcov. K najväčším nádejam jeho Nowis Teamu patrí pätnásťročná Martina Sáblíková.
2002 Od behu na lyžiach nie je ďaleko k biatlonu - českej reprezentácii vyrábame najskôr oblečenie pre letnú prípravu, od roku 2006 potom vyráža v našich kombinézach aj do svetového pohára
2001

Pre každého cyklistu je logickým doplnkovým zimným športom beh na lyžiach. Prispôsobujeme sa tomu aj my a po niekoľko rokoch praxe a testovaní dosahujeme méty najvyššej: obliekame českú reprezentáciu v behu na lyžiach. Vďaka tomu ATEX Sportswear neskôr oblieka celú českú špičku vrátane olympijských medailistov Kataríny Neumannovej, Lukáša Bauera či Martina Pozerala.

Skúsenosti s výrobou elastického oblečenia úročíme aj v inom zimnom športe: krasokorčuľovaní. V tomto roku nás kontaktuje pán Březina - začíname obliekať jeho jedenásťročného syna Michala.

2000 december Jan Hruška, nová hviezda českej cyklistiky, sa pripravuje na novú sezónu v našom oblečení. V ďalších rokoch ho nasledujú ozajstní velikáni českej cestnej cyklistiky: Ján Svorada, Tomáš Konečný, Michal Hrazdíra, Lubor Tesař a ďalší.
2000 november Vzniká prvá verzia našich stránok www.atexsport.cz.
1999 Aerobic ide! Obliekame Tomáša Krmičku, neskôr niekoľkonásobného majstra sveta v tomto športovom odvetví.
1998

Obopnuté elastické oblečenie nie je doménou len aerobicu, ale aj v dosť vzdialenom športe: boby. Naše kombinézy tak na seba prvýkrát vo svetovom pohári oblieka česká reprezentácia v boboch.

Po Petrovi Vabrouškovi, spolupracujeme aj s jeho bratom Michalom, neskorším majstrom sveta vo veslovaní. Vrháme sa preto na vodu, v našom oblečení vesluje elitný český tím pražskej Dukly, neskôr aj celá česká reprezentácia vrátane Ondreja Syneka a Mirky Knápkovej. S Václavom Chalupom potom spolupracujeme na jeho Chalupa Cupe.

1996 Oslovuje nás Petr Vabroušek, študent brnenskej MU, s žiadosťou o pomoc so zaistením triatlonového oblečenia. V nadväznosti na neho obliekame aj jeho tímového kolegu, neskoršieho majstra Európy, Filipa Ospalého.
1994 Len pár krokov od našej firmy má svoju telocvičňu zápasnícky klub TAK HELLAS - začíname s výrobou zápasníckeho oblečenia. Z rovnakých, geografických, dôvodov zhotovujeme prvý rad futbalového oblečenia pre náš "domovský" tím FC Medlánky.
1993 Zo začiatku sa venujeme výrobe oblečenia na cyklistiku a, vtedy veľmi populárnemu, aerobicu. Začíname spolupracovať s cyklistickým oddielom Dukla Brno, s ktorým je spätý Jaromír Fridrich vďaka svojej cyklistickej kariére.
1992 júl Manželia Alena a Jaromír Fridrichoví zakladajú firmu ATEX spol. s r.o.. Alena tým úročí svoje dlhoročné skúsenosti v oblasti módneho návrhárstva a výroby odevov, Jaromír svoju kariéru profesionálneho cyklistu (dvojnásobný majster ČR v cestnej cyklistike).